Dorpsraad Meterik kiest geen vrouwenstraatnaam voor Meteriks Veld 2

Vrouwelijke straatnamen actie gemeentehuis Begin maart 2023 voerde een groepje inwoners actie voor meer vrouwelijke straatnamen bij het gemeentehuis
De nieuwe straatnamen van Meteriks Veld 2 in Meterik zijn bekendgemaakt. Inwoners konden straatnamen indienen voor het nieuwbouwproject, waarvan één vrouwennaam werd genoemd. Deze is niet door de keuring gekomen van de Dorpsraad.
Niels van Rens | 22 augustus 2023 07:21 | Aangepast op 22 augustus 2023 07:21
Meteriks Veld 2 krijgt zes nieuwe straatnamen.Archeologische opgravingenDe nieuwe straatnamen zijn Beltstraat, Bolakkerstraat, Maalderij, Spiekerpad, Kruisrad en De Veldstede. Belt is een heuvel waar de Molen op staat, Bolakker staat voor de vorm van de akker, Maalderij staat voor graanverwerking, Spieker staat voor korenschuur, Kruisrad is onderdeel van een molen, de Veldstede staat voor de ontwikkelingen van het veld door de eeuwen heen.De Dorpsraad en de stichting Heemkunde, die deze namen hebben voorgesteld, zijn met de keuze van deze namen geïnspireerd door de archeologisch opgravingen die recentelijk op dit veld hebben plaatsgevonden.VraagInwoners hadden één vrouwennaam doorgegeven voor het nieuwe gebied, maar deze is niet door de keuring gekomen van Dorpsraad Meterik. De gemeente heeft hier nadrukkelijk om gevraagd bij Dorpsraad Meterik.Geen vrouwenstraatnaamDe gemeenteraad heeft namelijk een voorstel aangenomen om vooral te kijken naar vrouwennamen bij uitgifte van nieuwe straatnamen. Het College van B&W kijkt bij de voorstellen hier nadrukkelijk naar. Waarom niet voor een vrouwennaam is gekozen en wel de bovenstaanden, is niet bekend. Op de locatie Meteriks Veld 2 worden 86 woningen gebouwd.

Meest gelezen

Schade aan panden dag na brand goed zichtbaar

Jelle van de Steeg | 9 mei 2025 13:41

Fred H. nog niet vrij: Hof wijst beroep tegen voorarrest af

Bregje Deckers | L1 | 8 mei 2025 10:16

Lees ook

Bus beschadigd bij aanrijding in Horst: eigenaar roept veroorzaker op zich te melden

In de nacht van zaterdag op zondag is bij de kruising van de Schoolstraat en de Molenstraat in Horst...

Limburg houdt buskaartjes betaalbaar ondanks kabinetsbezuinigingen

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers van Limburg heeft aangekondigd dat de provincie geen prijsverhoginge...

Vijfde editie G-debat in Horst aan de Maas

Op dinsdag 13 mei vindt in de raadzaal van gemeente Horst aan de Maas de vijfde editie van het Grote...

Boomteelt Centrum Horst aan de Maas nodigt uit voor Treewalk op zondag 11 mei.

Op zondag 11 mei organiseert Boomteelt Centrum Horst aan de Maas de allereerste Treewalk, een laagdr...

TWC Oranje viert 50-jarig jubileum met sportief fietsevent

Dit jaar markeert een mijlpaal voor TWC Oranje uit Horst want de vereniging bestaat 50 jaar. Al een ...

Balletschool Horst danst 'Annie'

'It’s a hard knock life', 'The sun will come out tomorrow', 'Little Girls': enkele klassiekers uit d...