Verpleegkundigen Eeke en Nikki starten doneeractie voor Gambia

Eeke Derks en Nikki Sloesen zitten beide in het laatste jaar van de opleiding tot verpleegkundige.
Een lang gekoesterde droom is om vrijwilligerswerk te gaan doen in een ontwikkelingsland, daarom gaan zij in juli 2024 een maand lang naar Gambia. Om de inwoners en het medisch centrum extra te ondersteunen zijn Eeke en Nikki een doneeractie gestart.
Bregje Deckers | 3 april 2024 15:39 | Aangepast op 3 april 2024 15:39
Iedereen kan een bijdrage leveren door middel van spullen of een financiële bijdrage. De doneeractie is onder de naam Zusters in Gambia op diverse kanalen te vinden, via Instagram houden Eeke en Nikki hun volgers op de hoogte van het verloop van hun reis.

Droom
"Eigenlijk hebben we al heel lang deze droom om samen naar het buitenland te gaan om daar vrijwilligerswerk te doen", vertelt Eeke. "We gaan daar werken in een kliniek, een soort huisartsenpraktijk, om zo de inwoners te helpen die gezondheidszorg nodig hebben."

Doneeractie
Eeke en Nikki wilden meer doen dan alleen hulp verlenen tijdens hun verblijf: "We hebben contact gehad met mensen die in Gambia wonen en zij gaven aan dat er een tekort is aan medische hulpmiddelen en babykleding", vertelt Nikki. "We dachten van we hebben nog best lang voordat we gaan dus laten we spullen in gaan zamelen en zo is het idee voor de doneeractie ontstaan", vervolgt ze.
De zusters zijn te vinden via de naam 'Zusters in Gambia' via onder andere Instagram en hun donatiepagina.

Lees ook

Middeleeuwse kookkunsten op kasteel Huys ter Horst

Op zondag 6 juli is kasteel Huys ter Horst weer open voor bezoek. Deze dag staat in het teken van he...

Gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederlands in bibliotheek

Op zaterdagochtend 28 juni organiseert BiblioNu een gezamenlijk leesmoment in het Pools en Nederland...

Themarondleiding op het Oud Kerkhof Horst

Na het succes van vorig jaar zijn de themarondleidingen op het Oud Kerkhof Horst weer terug. De twee...

Nieuwe speeltuin Kronenberg feestelijk geopend

De nieuwe speeltuin aan de Henri Vullinghsstraat in Kronenberg is officieel geopend. Dit gebeurde op...

Op onderzoek langs de waterkant in America

Wil je ook zoeken naar eendagsvlieglarven en andere waterdiertjes? IVN De Maasdorpen viert de Slootj...

BiblioNu en JobOn helpen werkzoekenden verder

Werkzoekenden in Horst aan de Maas kunnen deze zomer werk maken van hun loopbaanontwikkeling tijdens...