D66-GroenLinks en PvdA gaan samen verder onder nieuwe partij Leef

De lokale afdelingen van D66-GroenLinks en PvdA Horst aan de Maas gaan samen verder onder een nieuwe politieke partij. De partij gaat Leef heten en staat voor een groen en sociaal Horst aan de Maas.
Niels van Rens | 28 juni 2024 09:18 | Aangepast op 28 juni 2024 09:18
De partij is van plan om mee te doen met de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Dat zegt de partij tegen Omroep Horst aan de Maas.
Partijpunten
Tot die tijd zullen de partijen in hun huidige vorm in de gemeenteraad blijven. “Leef is een partij met idealen, een realistische blik en die wil werken aan aantoonbare verbeteringen”, laat de partij weten. “Leef gaat voor een Horst aan de Maas waar je fijn kunt wonen, werken, leven en recreëren. Daarvoor werken we onder andere aan de volgende punten:
  • Gezondheid en leefbaarheid zijn de basis;
  • Iedereen verdient gelijke kansen;
  • Een fijne woning, je thuis, moet haalbaar en betaalbaar zijn;
  • Een bruisend verenigingsleven is onsmisbaar voor leefbaarheid en gemeenschapszin;
  • Een gezonde economie geeft ons de vrijheid om doelen te realiseren, maar economische groei is niet eindeloos;
  • We maken toekomstbestendige keuzes;
  • We kijken om naar elkaar én naar onze omgeving.”
Morgen maakt de partij het nieuws bekend aan het grote publiek tijdens een evenement op het Lambertusplein in Horst.

Naar de inwoner
De komende tijd gaat de partij met de inwoner in gesprek over de wensen voor Horst aan de Maas. Daarom bezoeken ze elke zaterdagochtend één of twee van de zestien dorpen van onze gemeente. “Op onze sociale media kun je de komende tijd zien wanneer we bij jou in de buurt zijn en vind je ons verhaal’, zegt Leef. “We zijn niet alleen een politieke partij, maar bovenal een beweging. En die is nooit af. Daarom blijven we werken aan onze koers voor Horst aan de Maas. We nodigen iedereen uit om met ons mee te denken, maar ook mee te doen. Het is vanaf vandaag dan ook mogelijk om je bij ons aan te sluiten. Samen zijn we lokaal, groen en sociaal.”

Lees ook

Open Huis bij het Dendron College

Op donderdag 6 februari organiseert het Dendron College in Horst een Open Huis voor leerlingen van G...

Wittenhorst op karakter langs Baronie

Na drie opeenvolgende nederlagen in de Vierde Divisie, weet het eerste elftal weer wat winnen is. Op...

Komende weken militaire oefeningen in de gemeente

De komende weken vinden in de gemeente Horst aan de Maas verschillende militaire oefeningen plaats.

Nieuwe voorzitter bij Stichting Jumping Zaerum

Met ingang van het nieuwe jaar heeft de Stichting Jumping Zaerum een nieuwe voorzitter. Rudy Tegels ...

Vandaag: Talkshow over vapen

1 op de 5 Nederlandse jongeren tussen de 12 en 25 jaar heeft het afgelopen jaar gevapet. Uit onderzo...

Trio van jazz-grootheden in De Kapel!

Onder de noemer 'De Kapel In!' programmeert Kukeleku in samenwerking met de bibliotheek klassieke mu...