70 lammetjes geboren in Mariapeel: knuffelen kan met Lammetjesdag

Het goede weer is in aantocht en dat betekent dat er overal in onze regio lammetjes worden geboren. In de Mariapeel zijn 70 lammetjes geboren en dat wil Staatsbosbeheer vieren met een Lammetjesdag op zaterdag 25 mei.
Niels van Rens | 24 april 2024 11:11 | Aangepast op 24 april 2024 11:11
De Lammetjesdag wordt gehouden bij de geitenstal bij Evertsoord. In totaal hebben de 47 geiten samen meer dan 70 lammetjes gekregen.

Beschuit met muisjes
De Lammetjesdag van 10.00 tot 14.00 uur. Parkeren kan bij het Biologisch Station. Vanaf de parkeerplaats is het 300 meter lopen naar de geitenstal. Toegang is gratis, aanmelden is niet nodig. Koffie, thee en beschuit met muisjes worden verzorgd door Lindehoeve Zorgeloze Dagbesteding. Zwangere vrouwen wordt geadviseerd niet in contact te komen met de geiten.

Rust
Vanaf begin april is het een drukte van jewelste bij de geitenstal in de Mariapeel. De lammetjes zijn echter nu nog niet te bewonderen, omdat de wandelroute langs de geitenstal tijdelijk is afgesloten. Rust voor de geiten is erg belangrijk voor de geiten en de lammetjes. Eind mei zijn de lammetjes oud genoeg en gaat de wandelroute weer open.

Eric, Edje en Els
Dit jaar vroegen de boswachters om hulp bij het bedenken van de namen. Volgens het stamboek moeten de namen van de lammetjes elk jaar met een specifieke letter beginnen. Dit jaar was dat de letter E. Er zijn veel leuke suggesties doorgegeven. Wie weet is een van jouw opgestuurde namen wel gebruikt voor een van de geitjes of bokjes?

Meest gelezen

Jongensgroep uit Horst Nederlands kampioen

Redactie | 25 mrt 2025 08:25

Persoon overleden bij ongeluk op A73 bij Grubbenvorst

Jelle van de Steeg | 25 mrt 2025 11:34

Lees ook

Kasteel Huys ter Horst bewoond op zondag 6 april

Langzaam laat de lente zich weer zien en ook op kasteel Huys ter Horst zien we steeds meer activitei...

Voorjaarseditie Groene Burendag in Horst

Op zaterdag 5 april vindt de voorjaarseditie van de Groene Burendag wederom plaats in de Mussenbuurt...

Ontdek de schoonheid van Kaldenbroek

Maak op zondag 6 april kennis met Kaldenbroek en de verbinding tussen de laag-, midden- en hoogterra...

Munckhof wint aanbesteding voor leerlingenvervoer Gorinchem, Hardinxveld-Giessendam en Molenlanden

Munckhof heeft recent de aanbesteding gewonnen voor het leerlingenvervoer van gemeenten Gorinchem, H...

Jongensgroep uit Horst Nederlands kampioen

De 'Stille Sluipers' van de Horster Jong Nederland afdeling zijn tijdens de vrijdag, zaterdag en zon...

Verlies Wittenhorst in belangrijke driepunter tegen Nuenen

Wittenhorst verloor drie kostbare punten tegen RKSV Nuenen. Ondanks legio kansen en een flink overwi...