Toverland organiseert 24-uurs achtbaanmarathon voor goed doel

24 uur lang in achtbaan Troy; in het weekend van 24 en 25 mei kan het. 24 waaghalzen razen 24 uur lang over de baan om geld op te halen voor een goed doel en Toverland zoekt nog vrijwilligers die de uitdaging aandurven.
Bregje Deckers | 12 maart 2025 13:30 | Aangepast op 12 maart 2025 13:30
Attractiepark Toverland viert in 2025 zijn 24-jarig bestaan en pakt groots uit met speciale acties op de 24ste van iedere maand. Een van de hoogtepunten is de terugkeer van de Troy Coaster Challenge op 24 en 25 mei.
Goed doel
Het goede doel is Stichting Jade en is opgericht door Jade Kops, die op 14-jarige leeftijd de diagnose kinderkanker kreeg. Ondanks haar ongeneeslijke ziekte zet zij zich in om gezinnen met zieke kinderen een ontspannend verblijf in Villa Jade aan zee te bieden. De stichting creëert waardevolle momenten weg van de medische realiteit.

Geld ophalen
Toverland organiseert diverse acties om zoveel mogelijk geld in te zamelen. Bezoekers kunnen buiten openingstijd 55 minuten meerijden in de Troy Coaster Challenge door een zitje te kopen naast een deelnemer. Ook worden bijzondere items, zoals onderdelen van de achtbaan, geveild. “We hopen genoeg geld op te halen om de onkosten voor Villa Jade een jaar lang te dekken,” aldus Bart Jaspers, Manager Marketing & Communicatie bij Toverland.

Praktische informatie
De marathon begint op zaterdag 24 mei om 12:00 uur en eindigt op zondag 25 mei om 12:00 uur. Op 24 april wordt een testavond gehouden waarbij geselecteerde kandidaten hun uithoudingsvermogen twee uur lang kunnen testen. Geïnteresseerden van 18 jaar en ouder kunnen zich inschrijven tot en met 24 maart via toverland.com/coasterchallenge.

Bekijk hier de resultaten van eerdere jaren:

2010:
Goed doel: Stichting Doe een Wens
Deelnemers die de challenge hebben voltooid: 9 van de 13
Aantal rondjes:353 rondes gereden (circa 380 km)
Eindbedrag: 5.645 euro
2016:
Goed doel: Stichting Heppie
Deelnemers die de challenge hebben voltooid: 10 van de 13
Aantal rondjes:325 rondes gereden (circa 350 km)
Eindbedrag: 11.035 euro
2022:
Goed doel: Stichting Durf Te Vragen
Deelnemers die de challenge hebben voltooid: 11 van de 12
Aantal rondjes:358 rondes gereden (circa 386 km)
Eindbedrag: 32.658 euro

Meest gelezen

Jongensgroep uit Horst Nederlands kampioen

Redactie | 25 mrt 2025 08:25

Persoon overleden bij ongeluk op A73 bij Grubbenvorst

Jelle van de Steeg | 25 mrt 2025 11:34

Lees ook

Kasteel Huys ter Horst bewoond op zondag 6 april

Langzaam laat de lente zich weer zien en ook op kasteel Huys ter Horst zien we steeds meer activitei...

Voorjaarseditie Groene Burendag in Horst

Op zaterdag 5 april vindt de voorjaarseditie van de Groene Burendag wederom plaats in de Mussenbuurt...

Ontdek de schoonheid van Kaldenbroek

Maak op zondag 6 april kennis met Kaldenbroek en de verbinding tussen de laag-, midden- en hoogterra...

Munckhof wint aanbesteding voor leerlingenvervoer Gorinchem, Hardinxveld-Giessendam en Molenlanden

Munckhof heeft recent de aanbesteding gewonnen voor het leerlingenvervoer van gemeenten Gorinchem, H...

Jongensgroep uit Horst Nederlands kampioen

De 'Stille Sluipers' van de Horster Jong Nederland afdeling zijn tijdens de vrijdag, zaterdag en zon...

Verlies Wittenhorst in belangrijke driepunter tegen Nuenen

Wittenhorst verloor drie kostbare punten tegen RKSV Nuenen. Ondanks legio kansen en een flink overwi...