Hoorzitting over onttrekking van eredienst kerk Melderslo: 'Een belangrijk moment voor de geloofsgemeenschap'

Donderdagavond zal er een hoorzitting plaatsvinden over de onttrekking van de eredienst van de kerk van Melderslo. Na zo'n onttrekking kan er gestart worden met de invulling van een nieuwe bestemming van de kerk. Deken Wilson Varela geeft uitleg over de hoorzitting en de impact op de geloofsgemeenschap.
Jelle van de Steeg | 6 februari 2025 14:06 | Aangepast op 6 februari 2025 14:06
Bij zo'n bestemming kan er gedacht worden aan een huisarts, woningen of een school. "We hebben in Horst de Norbertuskerk waar nu een school is gevestigd", vertelt Wilson Varela over zo'n eventuele bestemming. Maar voor zo'n bestemming er kan komen moet de kerk dus eerst onttrokken worden van de eredienst. Daar dient de hoorzitting op donderdagavond in Melderslo voor legt Varela uit.

Inspraak
"Het is een moment van inspraak voor de geloofsgemeenschap om aan te geven of ze het er mee eens zijn dat een kerkgebouw, dat jarenlang, in het geval van Melderslo 104 jaar, heeft gediend als Katholieke eredienst, in de toekomst wellicht wordt onttrokken van die eredienst", vertelt Varela. "Het verliest dan de religieuze functie om plaats te maken voor een andere bestemming voor hetzelfde gebouw."

"Er wordt voorzien van zo'n hoorzitting omdat je de geloofsgemeenschap moet horen over dat voorgenomen besluit. Het gaat in zo'n hoorzitting dus niet over de vraag 'wat komt er daarna in het gebouw?', maar het gaat over de pastorale vraag. De primaire vraag bij zo'n hoorzitting aan de gemeenschap is of zij het ermee eens zijn dat de kerk zijn huidige functie verliest en plaatsmaakt voor een nieuwe bestemming in de toekomst."

Pijn
"Als het gaat om de kerk hier in Melderslo, dan zijn de mensen al veel langer dan ikzelf hier pastoor ben bezig met de vraag hoe het in de toekomst moet. Zij beseffen zelf dat een kerkgebouw dat door een zeer kleine geloofsgemeenschap gebruikt wordt, op termijn een andere bestemming moet krijgen", vertelt Varela over zijn verwachtingen van inwoners tijdens de hoorzitting. "Dus men is al lang bezig met die vraag en ik verwacht vanavond dat mensen aangeven dat ze het ermee eens zijn. Hoewel het natuurlijk pijn doet, ook mij als pastoor."

Enkele jaren
"Het is afhankelijk van de nieuwe bestemming" zegt Varela over de termijn waarop zo'n nieuwe bestemming er kan komen. "Maar denk ongeveer aan een jaar of twee voordat het echt zo concreet is dat de schop in de grond gaat en je werkelijk afscheid moet nemen van het gebouw als religieuze functie."

Meest gelezen

Fietser geschept door auto op Meldersloseweg

Jelle van de Steeg | 4 feb 2025 15:25

Lees ook

Schoeëlen-optocht in Zearum

Op vrijdag 28 februari houden de gezamenlijke basisscholen in Sevenum weer hun carnavalsoptocht. Een...

Open Huis bij het Dendron College

Op donderdag 6 februari organiseert het Dendron College in Horst een Open Huis voor leerlingen van G...

Wittenhorst op karakter langs Baronie

Na drie opeenvolgende nederlagen in de Vierde Divisie, weet het eerste elftal weer wat winnen is. Op...

Komende weken militaire oefeningen in de gemeente

De komende weken vinden in de gemeente Horst aan de Maas verschillende militaire oefeningen plaats.

Nieuwe voorzitter bij Stichting Jumping Zaerum

Met ingang van het nieuwe jaar heeft de Stichting Jumping Zaerum een nieuwe voorzitter. Rudy Tegels ...

Vandaag: Talkshow over vapen

1 op de 5 Nederlandse jongeren tussen de 12 en 25 jaar heeft het afgelopen jaar gevapet. Uit onderzo...