advertentie BANNER-TOP-NIEUW ADRES

Mooie herfstweekenden zorgen voor drukte in Horster natuur

Het mooie herfstweer van de afgelopen weekenden zorgt voor drukte in natuurgebieden zoals de Peel en de Schadijkse Bossen. Het advies van Staatsbosbeheer is dan ook om niet allemaal naar dezelfde vaste plek te gaan om een wandeling of mountainbikerit te maken.

In een aantal Brabantse natuurgebieden werd vorig weekend vanwege een enorme toestroom aan bezoekers code rood afgegeven. Mensen werd verzocht niet naar die gebieden meer te komen. Lieke Verhoeven is boswachter van de peelgebieden, zoals de Limburgse Mariapeel. Volgens haar is het er sinds de komst van corona stukken drukker geworden. "Vooral in de Groote Peel. Daar hebben we ook de meeste wandelroutes", aldus Verhoeven. "We zagen tijdens de eerste lockdown met het mooie weer ook een toename van andere groepen. Ook in de Mariapeel zien we dit, maar niet zo veel als op sommige andere plekken in de buurt. Daar lopen parkeerplaatsen helemaal over en is het filewandelen."

Parkeren
Voorbeelden van plekken waar afgelopen weekend de parkeerplaatsen vol waren, zijn de Schadijkse Bossen in Meterik en America. Op de Gusseweg en Lorbaan moesten mensen de auto langs de aangrenzende wegen neerzetten. Terwijl premier Mark Rutte oproept zo veel mogelijk thuis te blijven, willen mensen er met de vele beperkingen dus juist op uit. Dat is volgens Verhoeven prima, zolang ze zich aan de richtlijnen van het RIVM houden. 

Laat je reactie achter

advertentie BANNER-CENTRAAL-Betonstation
Korfbal: Oxalis verliest 1e zaalwedstrijd in hoofdklasse

Korfbal: Oxalis verliest 1e zaalwedstrijd in hoofdklasse

Korfbal: Oxalis verliest 1e zaalwedstrijd in hoofdklasse

Op zondag 28 november stond de eerste zaalcompetitiewedstrijd gepland voor de dames van Oxalis 1. Oxalis komt deze zaalcompetitie voor het eerst uit in de hoofdklasse, de op één na hoogste klasse in het dameskorfbal.

Cultuurmaker Jan Duijf (67) overleden

Cultuurmaker Jan Duijf (67) overleden

De Horster cultuurmaker Jan Duijf is afgelopen zaterdag op 67-jarige leeftijd plotseling overleden. Hij was onder meer de kartrekker van het themajaar Horst aan de Maas 800.

Gehavend GFC'33 1 verliest van Kessel

Gehavend GFC'33 1 verliest van Kessel

Het eerste team van GFC'33 werd gecompleteerd met spelers van 019 en Ivo van het 2e van Grubbenvorst. Het team speelde zondagmorgen thuis op sportpark d'n Haspel tegen de nummer 2: het eerste team van vv Kessel.

Gemeente start winterseizoen: gemeentewerken begint met preventief strooien

Gemeente start winterseizoen: gemeentewerken begint met preventief strooien

Het ziet er naar uit dat het glad wordt, dus pas op als u de weg op moet. De strooiploegen zijn sinds 19:00 uur op de weg met het preventief strooien van de wegen in onze gemeente.

Hattrickheld Van de Pasch bezorgt SV United zege op Germania
De hattrick van Patrick

Hattrickheld Van de Pasch bezorgt SV United zege op Germania

SV United heeft zondagmiddag drie punten weten te pakken op bezoek bij Germania. In Groesbeek trok de ploeg van trainer Fenne Smits aan het langste eind in een uiterst matig duel. Rik van de Pasch was de grote man aan de zijde van United en bezorgde zijn ploeg met drie doelpunten hoogstpersoonlijk de overwinning: 2-3.

Sinterklaas bezoekt de kinderen in Horst

Sinterklaas bezoekt de kinderen in Horst

Ook Sinterklaas moet zich aanpassen aan de huidige corona-maatregelen. Daarom maakte hij in Horst zaterdagmiddag een rondrit bij alle kinderen langs de route rondom het Horster centrum.

advertentie BANNER-CENTRAAL-Betonstation
Gemeente start winterseizoen: gemeentewerken begint met preventief strooien

Gemeente start winterseizoen: gemeentewerken begint met preventief strooien

Het ziet er naar uit dat het glad wordt, dus pas op als u de weg op moet. De strooiploegen zijn sinds 19:00 uur op de weg met het preventief strooien van de wegen in onze gemeente.

Hattrickheld Van de Pasch bezorgt SV United zege op Germania
De hattrick van Patrick

Hattrickheld Van de Pasch bezorgt SV United zege op Germania

SV United heeft zondagmiddag drie punten weten te pakken op bezoek bij Germania. In Groesbeek trok de ploeg van trainer Fenne Smits aan het langste eind in een uiterst matig duel. Rik van de Pasch was de grote man aan de zijde van United en bezorgde zijn ploeg met drie doelpunten hoogstpersoonlijk de overwinning: 2-3.

Sinterklaas bezoekt de kinderen in Horst

Sinterklaas bezoekt de kinderen in Horst

Ook Sinterklaas moet zich aanpassen aan de huidige corona-maatregelen. Daarom maakte hij in Horst zaterdagmiddag een rondrit bij alle kinderen langs de route rondom het Horster centrum.