Kindergemeenteraad officieel geïnstalleerd
In de raadszaal van het gemeentehuis in Horst is woensdagmiddag de kinderraad geïnstalleerd. Dat is een gemeenteraad speciaal voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar.
De kinderraad is een idee van VVD Horst aan de Maas.
De kinderen werden woensdag welkom geheten door burgemeester Ryan Palmen en een aantal raadsleden. Daarna werden zij officieel geïnstalleerd door Palmen en kinderburgemeester Tom Koster. Alle kinderen kregen een vergadermap met een blok papier en een pen cadeau.
Sociale media, pesten en klimaat
In de kinderraad zitten zo'n twintig kinderen uit Horst aan de Maas. Zij gaan het hebben over onderwerpen als sociale media, pesten, klimaat en hoe Horst aan de Maas nog leuker zou kunnen zijn voor kinderen. Op woensdag 6 oktober vergadert de kinderraad voor de eerste keer. De vergaderingen worden voorgezeten door de kinderburgemeester en burgemeester.

Gemeente Horst aan de Maas
Project
Jaarlijks mag de raad een project kiezen dat daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Hiervoor stelt de gemeente een budget van 2.500 euro beschikbaar. Op 20 april wordt bekendgemaakt wat het winnende idee is.
Laat je reactie achter